0

انواع عطر و خوشبوکننده چه تفاوتی با هم دارند؟

بازدید 23

عطر و خوشبوکننده

عطر ترکیبی از روغن و الکل و مقداری آب است که میزان غلظت آن ها در ترکیب عطر بسیار مهم است با توجه به سلیقه های مختلف فردی هرکس تمایلی به یک نوع عطر را درخواست می کند ممکن است یک عطر در چند نسخه ی متفاوت تولید و عرضه ی بازار گردد.

تفاوت عطر و خوشبو کننده در کمپانی ها

 روغن عطر مهم ترین عامل تفاوت عطر و خوشبو کننده است و این به معنی متفاوت بودن درکیفیت  آنها نمی باشد. حتی گاها این تفاوت باعث به وجود آمدن نوعی بوی عطر خاصی می شود. روغن عطر در خوشبو کننده ها حدود 4 تا 10% می باشد در ادکلن نیز حدود 2 تا 5% و در عطر ها حدود 15 تا 25% است.این اعداد هم می توانند مقدار آب و الکلی که در عطر به کار برده شده را نشان دهد هرچند این باز کیفیت را بازگو نخواهد کرد،کیفیت روغنی که در عطر به کار برده می شود در زمان ماندگاری خود را نشان می دهد عطرهای با کیفیت معمولا روغنشان ماندگاری بیشتری دارد.

عطر در کل از عصاره ی خالص از روغن تشکیل شده است که به همراه الکل و گاهی اوقات با ترکیب آب بدست می آید و در شیشه های مخصوص به خودشان ترکیب می شوند.الکلی که در عطرها به کار برده می شود عاملی مهم و تأثیرگذار در قیمت و کیفیت است،این باعث تفاوت عطر و خوشبو کننده خواهد بودغلظت اسانس های به کار برده شده در عطرها آن ها را نیز متفاوت می سازد.

   تفاوت عطر و خوشبو کننده ها

تفاوت عطر و خوشبو کننده ها

تفاوت عطر و خوشبو کننده ها

برخی از کمپانی های عطرسازی جهان در نسخه ای از یک نمونه عطر ممکن است روغن گرانتری را استفاده نمایند ولی در نسخه های دیگر و ارزان قیمت  نمونه ی مصنوعی آن روغن را به کار ببرند.گاهی تفاوت عطر و خوشبو کننده در نت های آن است مثلا یک شرکت تولید کننده ی عطر یک نمونه از نسخه ی عطر را گرم و شیرین به بازار ارائه می دهد و از طرفی نسخه ی خوشبو کننده ی این عطر را تند و تیز به بازار روانه می کند که این تفاوت مشهود در اجزای سازنده می باشد.

تفاوت عطر و خوشبو کننده ها

برخی از همین کمپانی های تولید و سازنده ی عطر با تغییراتی در ساختار عطرها  نمونه های متعددی از آن را ارائه می دهند این نمونه ها ممکن است مناسبتی و یا حتی فصلی باشند مثلا در فصل زمستان نسخه ای تند و تیز تولید می کنند.

به غیر از روغنی که در عطر به کار برده می شود نت های ساختاری عطر در کیفیت و ماندگاری طولانی اثر می گذارند.هرگز به این فکر نکنید بوی عطری در دو نسخه ی خوشبو کننده و ادکلن دارای بوی یکسانی هستند،این تفاوت عطر و خوشبو کننده ها را مشهود می سازد.

اگر به دنبال عطری خاص هستید حتما در مورد نت های آن تحقیق کنید و حتی می توانید از فروشنده راهنمایی بگیرید.

   تفاوت عطر و خوشبو کننده ها

تفاوت عطر و خوشبو کننده ها

هرموقعی که برای خرید عطر به جایی مراجعه می کنیم و از عطری که می خواهیم به فروشنده در رابطه با خصوصیاتش می گوییم و از وی درخواست بهترین عطر با ماندگاری طولانی را می کنیم و همینطور نسبت به میزان مبلغی که میخواهیم پرداخت کنیم  نیز فکر می کنیم اما در وهله ی اول بوی آن عطر خیلی برای ما اهمیت دارد برای همین است که باید درباره تفاوت عطر و خوشبوکننده ها اطلاعات کافی داشته باشیم تا بهترین انتخاب را داشته باشیم.

خرید ادکلن از ترکیه

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *