همه چیز در رابطه با برند مانگو

برند مانگو یک برند اسپانیایی بسیار مشهور و معروف است که در سال ۱۹۸۴ توسط ایزاک اندیک در بارسلون تاسیس و افتتاح شد که امروزه به فروشگاه بزرگی تبدیل شده است و حدود ۲۰۰۰ فروشگاه زیر مجموعه برند مانگو می باشد که در سراسر جهان وجود دارند.

این شرکت معروف اسپانیایی تنها توسط ایزاک اندکی تاسیس نشد و برادر او یعنی اسحاق نیز در روند تاسیس برند مانگو تاثیر زیادی داشت.

تاریخچه برند مانگو

برند مانگو یک شرکت چند ملیتی بزرگ می باشد که در زمینه های تولید و طراحی لباس مردانه و زنانه و انواع اکسسوری ها و مدل های زیبا فعالیت زیاد و قوی دار می باشد.

برند مانگو که توسط دو برادر در ایالت کاتالونیا یا همان بارسلون تاسیس شد امروزه حدود ۸۶۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد که به کار تولید و یا طراحی لباس مردانه و زنانه مشغول اند و فعالیت دارند و قابل ذکر است که تنها فروشگاهی می باشد که بیشترین فروشگاه را در خود اسپانیا دارد و شرکت های خارج از کشور کمتری نسبت به داخل کشور دارد.

درآمد برند مانگو که بسیار مشهور می باشد بر اساس آمار ها در سال ۲۰۱۴ حدود ۲ میلیارد دلار تخمین زده است که نشان می دهد که برند مانگو در کنار محبوبیت زیاد دارای ثروت زیاد نیز می باشد. برند مانند نیز برای افزایش درآمد خود از کمین های تبلیغاتی استفاده کرده است و این کمین ها تا کنون توسط ستارگان بزرگی و مختلفی همچون کیت ماس و ستاره فوتبال جهان یعنی زین الدین زیدان اجرا شده است که همین نیز در پر طرفدار شدن برند مانند تاثیر بسیاری داشته است.

برند مانگو نیز همیشه از گروه بسیار جوان و مشتاق استفاده می‌ کند که سن آنها نیز زیر ۲۹ سال می باشد و از آنها در قسمت های مختلف شرکت همچون طراحی و یا تولید استفاده می کند. قابل ذکر است که حدود ۸۶ درصد از کارکنان این برند را زنان تشکیل می دهند و به گونه ای از زنان نیز حمایت به عمل می آورد.

این برند سالانه پیشرفت های بزرگی می کرد و چند سال بعد از افتتاح اولین فروشگاه خود را خارج از بارسلون یعنی در والنسیا افتتاح کرد و سپس در سال ۱۹۹۲ دو فروشگاه در خارج از اسپانیا در کشور پرتغال تاسیس نمود که این پلی برای ارسال محصولات خود به جهان و وارد شدن به عرشه جهانی مد بود.

سپس در سال ۱۹۹۴ سیستم پیشرفته ای برای مدیریت خود از افراد حرفه ای و هماهنگ به وجود آورد و می توان گفت که امروزه نیز برند مانگو همچنان از این سیستم موفق استفاده می کند و از آن روزی نیز می باشد و سپس در سال ۱۹۹۵ سایت مانگو راه اندازی شد و رویایی مدیران مانگو را برای رسیدن به رویایشان به حقیقت پیوست.

در سال ۱۹۹۷ خبر خوشی به برند مانگو رسید و خبر خوب این بود که گردش مالی خارجی این شرکت از گردش مالی داخلی شرکت بیشتر شده بود و باعث شد که در کشور های دیگر و شهر های بزرگ همچون پاریس فروشگاه برند مانگو افتتاح شود.

تحول بزرگ در برند مانگو

در سال ۱۹۹۸ در اسپانیا به عنوان دومین صادر کننده پوشاک و منسوجات به کشور های دیگر شد که همین عامل بزرگی در رسیدن به رویای های کوچک اما بزرگ این شرکت بود.

در سال ۲۰۰۰ نیز تحولی بزرگ رخ داد. فروشگاه بزرگی در لندن افتتاح کرد و همراه با آن فروشگاه بزرگ اینترنتی و آنلاین خود را نیز به راه انداخت و به همه ثابت کرد که برند بزرگی خواهد شد و اینگونه نیز شد.

در سال ۲۰۰۲ نیز ۶۳۰ فروشگاه در ۷۰ کشور جهان قرارداد های بزرگ تجاری بست و به توسعه برند مانگو پرداخت و همچنین بازار های جدید کشور های ایتالیا، چین، بلغارستان و استرالیا را نیز به دست گرفت.

در سال ۲۰۰۸ نیز با توجه به درخواست های زیاد لباس های مردانه را افزایش داد زیرا در ابتدا هدف تولید لباس های زنانه به مقدار انبوه و تولید لباس مردانه به مقدار اندک بود اما پس از دستیابی به درآمد بالا و به فروش رفتن لباس های مردانه و درخواست بالا تولید لباس های مردانه را نیز افزایش داد.

شعار برند مانگو

 برند مانگو با شعار هر شهر یک شعبه به بازار مد وارد شد که به همین دلیل نیز می باشد که تعداد فروشگاه ها و شعبه های این برند بسیار زیاد می باشد. مانگو نیز از برند هایی می باشد که تحولی بزرگ در تولید لباس های آن شکل گرفته است به گونه ای که در کنار کیفیت بالا آنها، مد روز و زیبایی تمام را می توان در آنها پیدا کرد که همین نیز عامل موثری در محبوبیت این برند می باشد. محصولات برند مانگو آنچنان دارای طرفدار می باشند که پس از نمایش های مد سریعا به کند های لباس ها منتقل می شوند.

برند مانگو برای اینکه با رقیبان خود به خوبی رقابت کند و همچنین جای خود را در دنیای مد تثبیت کند از بهترین کمین های تبلیغاتی استفاده می کند که تا امروز نیز دارای بهترین کمپین های تبلیغاتی می باشد.

کمین تبلیغاتی چیست؟ کمین تبلیغاتی مکانی است که افرادی در آن وجود دارند که مشغول ایده پردازی و ایجاد و طراحی استراتژی برای کارآمدی محصولات و یا انتخاب استراتژی مناسب برای فروش محصولات می باشند.

گاهی نیز این افراد در این میان از افراد سرشناس و مهم برای تبلیغ برند استفاده می کنند که این نیز به نوبه خود استراتژی کمین تبلیغاتی می باشد که طرفداران این افراد سرشناس را به انتخاب محصولات تشویق و ترغیب می کند و در حدود ۸۸ درصد این استراتژی در بیشتر برند ها به کار می رود و نتیجه بسیار خوبی نیز دارا می باشد.

 محصولات برند مانگو

در حال حاضر برند مانگو محصولاتی شامل انواع کت و جلیقه، کیف، کمربند و کفش، ژاکت های پشمی و چرمی مردانه و زنانه، کراوات، شال گردن، دستمال گردن، محصولات چرمی، عینک آفتابی، دستکش، کلاه، تی شرت، دامن، پیراهن، تاپ، چتر و زیورآلات و گردنبند برای زنان تولید می کند.

همچنین این برند به تازگی یک خط تولید جدید برای تولید عطر زنانه و مردانه ایجاد کرده است.

دیدگاه‌ها (0)

*
*